+48 65 529 36 89 varimed@varimed.pl
Zaznacz stronę

Jednorazowy bronchoskop ONE Pulmo™ od Pentax Medical to przełom w opiece pulmonologicznej. Podstawowym wyróżnikiem jest doskonała wydajność ssania i wysoka jakość obrazu HD.

Czas pandemii Covid 19 zwrócił szczególną uwagę producentów sprzętów medycznych na konieczność poszukiwań nowych rozwiązań w dziedzinie diagnozy i leczenia dróg oddechowych. Zmaksymalizowanie bezpieczeństwa oraz efektywności leczenia w szczególności pacjentów wysokiego ryzyka, wymagających natychmiastowej opieki stało się celem nadrzędnym.

Bronchoskopowe procedury na SOR-ach wymagają ciągłego dostępu do gotowych i sterylnych bronchoskopów. Bronchoskopy jednorazowego użytku nie tylko zapewniają bezpieczeństwo zabiegów, lecz także stanowią doskonałe uzupełnienie istniejącej bazy bronchoskopów, które są do dyspozycji lekarzy.

Z pomocą aparatów jednorazowego użytku można zastosować uproszczone procedury postępowania w nagłych przypadkach.

Bronchoskop jednorazowy ONE Pulmo™ umożliwia szpitalom podejmowanie działań na najwyższym poziomie higieny, efektywności, przy czym jest dostępny od razu. Zapewnia wysoką jakość bez kompromisów.

Jednorazowy bronchoskop to:

– większa sterylność

– obraz HD wysokiej jakości, wykraczający ponad standard jednorazowych endoskopów

– duży kanał roboczy, zapewniający 50% większą wydolność ssania w porównaniu z aparatami o podobnej zewnętrznej średnicy

– doskonała ergonomia

– najlepsze w swojej klasie wartości wygięcia końcówki

Bronchoskop jednorazowego użytku to możliwość szybkiej, komfortowej i efektywnej opieki nad pacjentem.

Sterylnie zapakowane endoskopy są gotowe do użycia o każdym czasie i w każdym miejscu. Umożliwiają szybkie udzielenie pomocy narażonym na niebezpieczeństwo pacjentom, oszczędzając czas na manualną sterylizację, skracając czas oczekiwania pomiędzy zabiegami.

Dr Erik van der Heijden, Profesor Nadzwyczajny Pulmonologii Interwencyjnej na Uniwersytecie Radbound w Nijmegen:

– Pentax Medical ONE Pulmo™ to duży krok naprzód w pulmonologii interwencyjnej. Endoskop ma zastosowanie we wszystkich diagnostycznych procedurach. Ponadto duży kanał roboczy pozwala na lepsze zasysanie i próbkowanie. […]

Dr Rocco Trisolini, Szef Pulmonologiczno – Interwencyjnego Oddziału w Policlinico Universitario Agostino Gemelli:

– Duży kanał operacyjny w bronchoskopie jednorazowym Pentax Medical ONE Pulmo™ wiąże się z większą efektywnością w postępowaniu z tracheobrionchialnymi zatorami spowodowanymi czopami śluzowymi lub skrzypami. Duży kanał roboczy pozwala na użycie większych instrumentów w drogach oddechowych. […]

Pentax Medical ONE Pulmo™ jest dostępny w dwóch rozmiarach wraz z przenośnym monitorem. Zaprojektowany przy współudziale lekarzy specjalistów, takich jak pulmonolodzy, lekarze intensywnej opieki, lekarze oddziałów SOR czy anestezjolodzy, odpowiada na specjalistyczne potrzeby:

– jego stosowanie zmniejsza ryzyko infekcji i skraca czas przygotowania do zabiegu

– zachowuje podobieństwo do swojego wielorazowego odpowiednika.

Podczas powstawania bronchoskopu ONE Pulmo™ specjaliści zespołu Pentax Medical, nie tylko konsultowali się z ekspertami, ale także konstruowali prototypy, oceniali ich funkcje oraz działanie podczas zabiegów i wciąż usprawniali model jednorazowego bronchoskopu.

 

W wyniku tego procesu, powstał użyteczny, bezpieczny i klinicznie istotny produkt, który wciąż jest rozwijany dzięki nieustannej analizie badań pacjentów, doświadczenia lekarzy używających endoskopu.

Wolfgang Mayer, Kierownik Badań i Rozwoju w Pentax Medical EMEA:

– Jednorazowy bronchoskop powstawał we współpracy z lekarzami, by idealnie odpowiedzieć na ich potrzeby i nadal jest rozwijany poprzez analizę danych z zabiegów u pacjentów. […]

Zapewnienie higieny na sali operacyjnej.

Bronchoskopia jest obszarem badań związanych z wysokim ryzykiem infekcji. Stąd konieczność ciągłego poszukiwania rozwiązań obniżających ryzyko, zwiększających parametry sterylności. Jednorazowe narzędzia oraz sprzęty są odpowiedzią na potrzeby zabiegów bronchoskopowych. Endoskopy jednorazowe są gotowe do działania bez potrzeby sterylizacji i nie podlegają procesom dezynfekcji jak tradycyjne endoskopy.

Reiner Bukard, Dyrektor Generalny Pentax Medical EMEA:

– W Pentax Medical skierowaliśmy uwagę na wyzwanie, jakim jest zmniejszenie ryzyka infekcji. Nie ustają prace związane z ciągłym udoskonalaniem naszych produktów, procesem optymizacji oraz analizą informacji zwrotnej z rynku. Naszym głównym celem jest:

– dalsze minimalizowanie ryzyka związanego z infekcją

– poprawa wyników klinicznych

– udoskonalanie procesów, zabiegów w zakresie endoskopii.

[…]

Jesteśmy dumni z faktu, że nasze portfolio zawiera jednorazowy bronchoskop, który zabezpiecza przed infekcjami oraz oferuje bezkompromisowo wysoką jakość obrazowania w pulmonologii.

Bronchoskop jednorazowego użytku z doskonałą wydajnością ssania i o wysokiej jakości obrazu HD.