+48 65 529 36 89 varimed@varimed.pl
Zaznacz stronę
Mycie, dezynfekcja i przechowywanie endoskopów

System do mycia, dezynfekcji endoskopów oraz szafy endoskopowe do przechowywania

W poszukiwaniu urządzeń, które umożliwiają całkowite usunięcie szkodliwych zanieczyszczeń oraz patogenów z endoskopów, warto zapoznać się z oferowanymi przez nas urządzeniami do mycia i przechowywania endoskopów. Profesjonalne i nowoczesne wyposażenie medyczne wiąże się z koniecznością podejmowania prawidłowych czynności związanych z czyszczeniem i dezynfekcją.

ENDOCLEANER
System do mycia i dezynfekcji endoskopów

Myjnia EndoCleaner to nowoczesne urządzenie do dezynfekcji endoskopów. Jest kompatybilne z szeroką gamą środków przeznaczonych do mycia i dezynfekcji w temperaturze pokojowej. Istnieje możliwość użycia środków jednorazowych, jedno i wielodniowych, gotowych lub przygotowywanych z koncentratów. Umożliwia czyszczenie i dezynfekcję wszystkich rodzajów endoskopów (gastroskopy, kolonoskopy, duodenoskopy, enteroskopy, endosonografy, bronchoskopy, itp.) różnych producentów.

ZALETY:

– Polskie menu
– Nowoczesny i kompaktowy design
– Możliwość zestawienia w wielostanowiskową sekcję myjąco – dezynfekującą
– Wydajny system osuszania kanałów endoskopu
– Dokładne wypełnienie misy myjącej środkiem dezynfekującym
– Konstrukcja misy optymalizująca ilość płynów oraz ułatwiająca ich odpływ
– Automatyczny tester szczelności minimalizujący ryzyko zalania endoskopu.

ENDOSTORE
Szafa endoskopowa

Szafa do przechowywania endoskopów EndoStore® została opracowana w odpowiedzi na oczekiwania najbardziej wymagających Użytkowników. Nowoczesna konstrukcja szaf endoskopowych spełnia wymogi aktualnych procedur medycznych w zakresie przechowywania giętkich aparatów endoskopowych. W zależności od wybranego wariantu, umożliwia przechowywanie wydezynfekowanych endoskopów w kontrolowanych warunkach mikrobiologicznych przez okres 3 dni (ENDOSTORE 3) lub 7 dni (ENDOSTORE 7) bez konieczności ponownego mycia i dezynfekcji.

– Możliwość przechowywania endoskopów przez okres 3 lub 7 dni bez konieczności ich ponownego mycia i dezynfekcji przed użyciem
– Polski produkt
– Deklaracja CE – Produkt zgłoszony do rejestru wyrobów medycznych
– Alarm uruchamiany przy otwartych drzwiach
– Multifunkcjonalność – możliwość przechowywania endoskopów różnych producentów
– Energooszczędność – oświetlenie panelowe typu LED
– Automatyczny system wietrzenia komór roboczych
– System automatycznego włączania i wyłączania sprężarek powietrza

Szafa na endoskopy

PLASMA TYPHOON, PLASMA BAG

Unikalne rozwiązanie do szybkiego suszenia i bezpiecznego przechowywania wydezynfekowanych endoskopów

Rozwiązanie systemowe – Plasma TYPHOON & Plasmy BAG, oferuje unikalną i innowacyjną kombinację do szybkiego suszenia i aktywnego przechowywania endoskopów, której celem jest zmniejszenie ryzyka infekcji. Dwuskładnikowy system ułatwia konserwację endoskopów, spełniając oczekiwania w zakresie łatwego dostosowania do liczby endoskopów. Wymagana jest tylko ograniczona przestrzeń, a metoda ta może pomóc w zwiększeniu wydajności szpitala