+48 65 529 36 89 varimed@varimed.pl

12-MIESIĘCZNY REGULOWANY BALON ŻOŁĄDKOWY

Spatz3 – jedyny regulowany balon żołądkowy,
zapewniający najwyższą skuteczność odchudzania

CZY ODCHUDZANIE JEST DLA CIEBIE TRUDNE?

Jeżeli zmagasz się z problemem odchudzania, jesteś jedną z milionów osób, dla których jest to wyzwaniem każdego dnia.
Tradycyjne diety nie zawsze są skuteczne. Wielu z nas potrzebuje dodatkowego wsparcia.
Nie rzadko wybór pada na zabieg chirurgiczny. Jednak ze względu na możliwość powikłań, najczęściej nie decydujemy się na niego.
Istnieje jednak skuteczny, a przy tym nieinwazyjny sposób, dzięki któremu dokonasz trwałej zmiany nawyków żywieniowych i poprawy stanu zdrowia.

REWOLUCYJNA METODA KURACJI ODCHUDZAJĄCEJ.

Regulowany balon żoładkowy Spatz3 to niechirurgiczna metoda leczenia nadwagi i otyłosci. W połaczeniu z profesjonalnie nadzorowanym programem zmiany nawyków żywieniowych pomoże Ci schudnąć, a tym samym przywrócić kontrolę nad stanem zdrowia.
Rewolucyjny, regulowany balon to doskonały sposób na zarówno bezpieczną jak i skuteczną terapię odchudzającą.

JAK DZIAŁA SPATZ3?

Balon Spatz3 jest wprowadzany do żołądka, wypełniając ok. 1/3 jego objętości. Jego działanie spowalnia proces trawienia, zatrzymujac pokarm dłużej niż zwykle. Pacjent odczuwa sytość. Dzięki temu zmniejsza ilość spożywanego pokarmu i wydłuża odstępy między posiłkami bez nasilonego uczucia głodu. Traci na wadze i wyrabia zdrowe nawyki.

Objętość żołądka – 2 godziny po posiłku

Ten żołądek jest
prawie pusty.

Ten żołądek jest
wypełniony pokarmem i balonem.

Koniec z problemem bezskutecznej samodzielnej kontroli wielkosci spożywanych posiłków oraz nieefektywnym ograniczaniem apetytu środkami farmakologicznymi.

CZY KWALIFIKUJĘ SIĘ DO LECZENIA BALONEM SPATZ3?

W ciagu ostatnich 30 lat ponad 400 000 osób straciło średnio 10-30 kg wagi z wykorzystaniem balonu żołądkowego.
Motywacja i gotowość wprowadzenia zmian w diecie i trybie życia są ważnymi czynnikami decydującymi o powodzeniu leczenia przy użyciu balonu żołądkowego Spatz3. Pacjenci z określonymi schorzeniami mogą nie kwalifikować się do zabiegu implantacji balonu żołądkowego.
Decyzja o zastosowaniu terapii z użyciem balonu żołądkowego musi być podjęta w porozumieniu z wykwalifikowanym lekarzem.

Motywacja

Balon żołądkowy jest niezastąpionym narzędziem w walce z nadwagą i otyłością. Jednak jego skuteczność w walce ze zbędnymi kilogramami jest możliwa tylko przy stałej współpracy i konsekwentnej motywacji.
Uzyskanie satysfakcjonujących efektów wymaga przestrzegania diety i zmiany codziennych nawyków żywieniowych.

Współpraca

Unikalny system leczenia wykorzystuje możliwość regulowania objętości balonu żołądkowego oraz czasu jego implantacji w żoładku. Kolejne etapy leczenia wymagają współpracy oraz zgodności miedzy pacjentem a lekarzem prowadzacym.
Osoby, które miały zaimpletowany balon żoładkowy, potwierdzaja jego skuteczność w utracie masy ciała.

Konsultacje

Decyzja o zastosowaniu terapii z użyciem balonu żołądkowego musi być podjęta w porozumieniu z wykwalifikowanym lekarzem.
Niektóre schorzenia wykluczają możliwość implantacji balonu żołądkowego, m.in.:

  • niektóre choroby nerek, watroby, płuc i serca,
  • wczesniejsza operacja przełyku lub żołądka,
  • stałe przyjmowanie leków z grupy NLPZ, leków przeciwpłytkowych lub przeciwzakrzepowych,
  • przepuklina rozworu przełykowego przepony,
  • nadużywanie narkotyków lub alkoholu,
  • ciaża
  • oraz inne schorzenia.

Należy dokładnie ustalić z lekarzem, czego można się spodziewać po poddaniu sie terapii z użyciem balonu żołądkowego.

WYNIKI BADAŃ SPATZ3

Dzięki unikalnej funkcji regulacji, skuteczność działania balonu żołądkowego Spatz3 osiągnęła 84%, podczas gdy w przypadku porównywalnych balonów innego producenta wskaźnik ten wyniósł 48%.

Regulowany balon żołądkowy Spatz3 pozwolił na utrate 53,6% nadwagi czyli prawie półtora raza więcej niż porównywalny balon innego producenta.
Wyniki te zbliżają nas do osiągnięć chirurgii bariatrycznej.
Regulowany balon żołądkowy Spatz3 zapewnia skuteczniejsze odchudzanie niż jakikolwiek inny balon żołądkowy.
Należy jednak pamiętać, że balon żołądkowy jest narzędziem wspomagającym proces utraty wagi i powinien być stosowany w połączeniu z planowaną
dietą, ćwiczeniami i strategią zmiany zachowań.

Dzięki zastosowaniu regulowanego balonu żołądkowego Spatz3 uzyskano średnią utratę wagi na poziomie od 16 kg (35 lbs) do 25 kg (55 lbs).

ŻYCIE Z BALONEM

Etap ll:
Po upływie tygodnia rozpoczyna sie drugi etap. W trakcie drugiego etapu żołądek przyzwyczaja sie do balonu, a objawy stopniowo ustępują. Można już jeść i wracaja siły. To właśnie w tym okresie można nauczyć się pracować z balonem. W drugim etapie nie odczuwa się już dolegliwości, nie
odczuwa się bólu. Można lepiej rozumieć sygnały, jakie wysyła balon.

Co się dzieje w drugim etapie?
Dzięki balonowi, w żołądku gromadzi się pokarm – gromadzenie się pokarmu powoduje drobne objawy, takie jak burczenie, uczucie pełności, wzdęcia lub niewielki dyskomfort. Te drobne objawy nazywamy “sygnałami” i to właśnie one sa kluczowe dla zmiany zachowań żywieniowych.

Sygnały na poczatku wydaja sie intensywniejsze, a z czasem ich częstotliwość i nasilenie maleje. Można dostrzec nastepującą prawidłowość: na początku wystepują silne i uciążliwe objawy, które następnie łagodnieją na etapie przejściowym, po czym pojawiają sie sygnały drugiego etapu, które na początku również są nieco silniejsze, a z czasem słabną. Oznacza to, że na początku balon działa bardziej intensywnie, a z czasem coraz słabiej. Coraz łatwiej będziemy reagować na mocniejsze i mniej intensywne objawy, a stopniowo coraz trudniej na jakiekolwiek pojawiające się sygnały, a zwłaszcza minimalne symptomy. To właśnie jest zadanie każdego pacjenta, aby z biegiem czasu reagował coraz łagodniej. W ten sposób rozwinie się umiejętność radzenia sobie bez balonu.