+48 65 529 36 89 varimed@varimed.pl
Zaznacz stronę

KALENDARZ WYDARZEŃ

17-18

LISTOPAD
2023

48 Ogólnopolskie Dni Endoskopowe
17-18.11.2023 Katowice

Uprzejmie zapraszamy na Posiedzenie Naukowe Grupy Endoskopii oraz Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

19-21

PAŹDZIERNIK
2023

V Ogólnopolska Konferencja Innowacje w Otolaryngologii,
19-21.10.2023 Poznań

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w V edycji Ogólnopolskiej Konferencji „Innowacje w otolaryngologii: wyzwania-możliwości-perspektywy”. Konferencja odbędzie się w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 19 – 21 października 2023r.

Podczas V Ogólnopolskiej Konferencji przedstawione zostaną najnowsze zagadnienia z onkologii, audiologii, laryngologii dziecięcej, rynologii oraz leczenia chrapania i bezdechu sennego. Nowością będą sesje poświęcone wykorzystaniu sztucznej inteligencji w medycynie a także międzynarodowy panel European Head and Neck Society z udziałem wybitnych specjalistów będących autorytetami w laryngologii – chirurgii głowy i szyi, chirurgii szczękowo-twarzowej, onkologii klinicznej oraz radioterapii.

06-07

PAŹDZIERNIK
2023

Warsaw Live Endoscopy
6-7 października 2023

Wydarzenie ma na celu zapewnienie uczestnikom wszechstronnej edukacji w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego. Głównym elementem spotkania są demonstracje procedur na żywo.

28-30

WRZESIEŃ
2023

Serdecznie zapraszamy na 20. Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, który odbędzie się w dniach 28-30 września 2023 w Łodzi.

W programie nie zabraknie tematów przeglądowych, najnowszych doniesień, znakomicie opisanych przypadków, głębokiego spojrzenia w tematy wiodące, budzące wątpliwości, czasem kontrowersje. Podjęte zostaną zagadnienia aktualne i ważne dla przyszłości, istotne dla lekarzy i pacjentów. A wszystko to w formach najbardziej lubianych: wykładów, sesji posterowych, debat i paneli dyskusyjnych, warsztatów, pokazów „na żywo” czy sympozjów satelitarnych.

20-23

WRZESIEŃ
2023

46. ZJAZD POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEUROCHIRURGÓW (PTNCH) I POŁUDNIOWO-WSCHODNIOEUROPEJSKIEGO TOWARZYSTWA NEUROCHIRURGICZNEGO
20-23 września 2023, Rzeszów

Program nadchodzącego zjazdu obejmuje obszerne spektrum tematów wiodących, włączając zagadnienia neuroonkologiczne (taktyka postępowania w glejakach wysokozróżnicowanych, guzach okołosiodłowych, guzach śródrdzeniowych oraz stereoradiochirurgia guzów mózgu), neurowaskularne (niepęknięte tętniaki przedniej części koła tętniczego podstawy mózgu, tętniaki układu kręgowo-podstawnego, malformacje naczyniowe nad- i podnamiotowe) oraz dotyczące neurochirurgii kręgosłupa (choroba zwyrodnieniowa odcinka szyjnego kręgosłupa i małoinwazyjne techniki chirurgiczne w odcinku lędźwiowym kręgosłupa).

Nowego ducha z rosnącym znaczeniem zabiegów małoinwazyjnych wyrażać ma ujęcie w tematyce zjazdu technik endoskopowych w neurochirurgii i chirurgii podstawy czaszki; zgodnie zaś z tradycją Zjazdów PTNCh kluczowe momenty spotkania poświęcone będą neurochirurgii dziecięcej oraz neurochirurgii czynnościowej. Doświadczenie mistrzów i entuzjazm adeptów scalać ma, jak co roku sesja młodych neurochirurgów. Przestrzeń na dyskusję zapewniają tematy kontrowersyjne, takie jak miejsce odbarczenia kostno-oponowego we współczesnej neurotraumatologii. Na spotkaniu nie zabraknie sesji plenarnych, posiedzeń i warsztatów poświęconych pielęgniarstwu (również operacyjnemu), psychologii i rehabilitacji w neurochirurgii

11-13

WRZESIEŃ
2023

22

CZERWIEC
2023

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez #Pentax Medical#  wydarzeniu Hygiene Event, które odbędzie się 22 czerwca w godzinach 16:00 – 19:00 CEST w Amsterdamie w Holandii.

Spotkanie będzie połączeniem sesji stacjonarnych i on-line, odbywających się w profesjonalnym studiu telewizyjnym. Grupę wysoce kompetentnych i doświadczonych prelegentów w tej dziedzinie, w tym ekspertów z regionu EMEA i USA, omówi szereg tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem i higieną w endoskopii.

Prof. Shaji Sebastiana omówi zagadnienie tzw. zielonej endoskopii, prof. Marco Bruno omówi temat czyszczenia ręcznego, a dr Stephane Koch podzieli się swoimi doświadczeniami z nowymi innowacyjnymi technologiami, takimi jak AquaTyphoon i PlasmaTyphoon+.

Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w wydarzeniu, dotyczącym znalezienia równowagi w higienie i zrównoważonym rozwoju w endoskopii.

31

MAJA
2023

Do 31 maja można zarejestrować się na XX Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii (Łódź, 28-30 września 2023) na preferencyjnych warunkach. Nie czekaj, zarejestruj się dzisiaj- 3 dni, 31 sesji tematycznych, 132 wykłady, 21 praktycznych kursów, 100 najlepszych wykładowców z kraju i świata.
W programie SESJE WYKŁADOWE i KURSY PRAKTYCZNE.

Tylko do 31 maja 2023, można zgłaszać prace oryginalne i kazuistycznych, które będą prezentowane w formie krótkich doniesień lub plakatów podczas Kongresu.

Autorzy prezentujący zostaną zwolnieni z opłaty kongresowej, a najciekawsze prace zostaną nagrodzone!!!

08-09

GRUDNIA
2022

Podkarpackie Dni Onkologiczno –Chirurgiczne – Arłamów

Jak w roku ubiegłym zaplanowaliśmy dwudniowe spotkanie. Zaczynamy w czwartek, 08.12., o godz. 16.00. Po sesji wykładowej o godz. 19.00 zapraszamy Państwa na spotkanie towarzyskie w Karczmie przy stoku narciarskim. W piątek 09.12. kolejne sesje wykładowe w godzinach 09.00 – 15.00 (w czasie konferencji zapraszamy na przerwę kawową). Swój udział w konferencji potwierdziło wielu wybitnych profesorów z ośrodków klinicznych z całego kraju, szczegółowy program konferencji poniżej.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty z punktami edukacyjnymi.

09

GRUDNIA
2022

Warsztaty biopsji fuzyjnej USK– Wrocław
Szanowni Państwo,
jako lider na rynku ultrasonografów dla urologii oraz nowoczesnych rozwiązań w leczeniu raka stercza, promujemy wiedzę z zakresu biopsji fuzyjnej prostaty oraz
współpracujemy z najlepszymi ośrodkami klinicznymi w Polsce celem jej upowszechnienia. Efektem tej współpracy są warsztaty biopsji fuzyjnej, które mamy zaszczyt
organizować w kooperacji z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu.
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do Wrocławia 9 grudnia. Warsztaty poprowadzą eksperci ze Szpitala Uniwersyteckiego we Wrocławiu: Dr n.med Paweł Stelmach
oraz Dr n.med. Łukasz Nowak.
Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie dla Państwa okazją do spotkania i wymiany doświadczeń w gronie lekarzy z całej Polski.
To dla nas zaszczyt dzielić się z Państwem wiedzą i doświadczeniem.
Zapraszamy do Wrocławia.

17-19

LISTOPADA
2022

XVI Konferencje Raka Płuca w Warszawie

Zapraszamy do udziału w XVI Konferencji organizowanej przez Polską Grupę Raka Płuca w współpracy z International Association for the Study of Lung Cancer – IASLC.
W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 17-19.11.2022 w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie i poprzedzona zostanie Warsztatami.

18-19

LISTOPADA
2022

Mazowieckie Dni Urologiczne

W dniach 18-19 listopada odbyła się kolejna, jubileuszowa, dziesiąta już edycja Mazowieckich Dni Urologicznych. Przedstawione prezentacje cieszyły się zasłużonym zainteresowaniem. Dziękujemy serdecznie wszystkim wykładowcom za przygotowanie i przedstawienie bardzo interesujących prezentacji. Niezwykle wysoki poziom poszczególnych wystąpień w Sesji Adeptów pozwolił wyłonić najlepiej przedstawioną prezentację, którą pokazał Pan dr Paweł Marczuk z Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej w Siedlcach – tytuł prezentacji: Operacyjne leczenie zwężeń moczowodu.

18-19

LISTOPADA
2022

Ogólnopolskie Dni Endoskopowe

Uprzejmie zapraszamy do udziału w 47 Ogólnopolskich Dniach Endoskopowych, które odbędą się w dniach 18-19 listopad
w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

pl. Sławika i Antalla 1
40-166 Katowice

GPS: N 50o15’58.2 E 19o1’39.4

Varimed w tym wydarzeniu ma status Partnera Głównego Konferencji.

21

PAŹDZIERNIKA
2022

Warsztaty biopsji fuzyjnej USK– Wrocław

14-15

PAŹDZIERNIKA
2022

Łódzki Weekend Gastroenterologiczny

Dziękujemy wspaniałym wykładowcom. Wysoki poziom przekazu oraz jego autentyczna praktyczność są dziś wymiernym czynnikiem decydującym o sukcesie każdego projektu edukacyjnego. Z obserwacji własnych oraz kuluarowych rozmów Gastroweekendu wiemy, iż satysfakcja z uczestnictwa w wykładach jest naprawdę duża. To cieszy i motywuje do kolejnych działań.

Czujemy ogromną dumę i satysfakcję, iż po raz kolejny, udało nam się stworzyć projekt umożliwiający dyskusję o rzeczywistości oraz potrzebach polskiej gastroenterologii.

1

PAŹDZIERNIKA
2022

Warsaw Live Endoscopy

Priorytetem warsztatów jest edukacja w zakresie najczęściej wykonywanych procedur endoskopowych oraz przekazanie wiedzy, która poprawi jakość naszej endoskopii. W programie nie zabrakło prezentacji i dyskusji dotyczących najnowszych i najbardziej skomplikowanych metod w endoskopii przewodu pokarmowego.

Cel ten realizujemy dzięki wybitym ekspertom z Polski i całego świata, którzy tworzą warsztaty razem z nami. W tym roku swoją ekspertyzą podczas warsztatów dzielili się: Nageshwar Reddy (Indie), Yuichi Mori (Japonia), Michael Bretthauer (Norwegia), Jeremy Jacques (Francja) oraz Alessandro Repici (Włochy).

19-21

WRZEŚNIA
2022

Kongres PTU w Warszawie

Za nami 52. Kongres Naukowy PTU. Działo się wiele. Kongres to znakomita okazja do spotkania się urologów z całej Polski. Dziękujemy prelegentom za znakomite wykłady.

28

LIPCA
2022

Warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty w Lublinie

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że 28 lipca w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie odbyły się warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty, które nasza firma miała zaszczyt współorganizować.
Kierownikiem naukowym wydarzenia był Pan Dr n.med. Jacek Kiś – Kierownik Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej. Gościem warsztatów i głównym operatorem – Pan Doktor n. med. Łukasz Nowak, pracujący w Szpitalu Uniwersyteckim we Wrocławiu, specjalizujący się w zabiegach biopsji fuzyjnej prostaty. W warsztatach brało udział sześciu lekarzy, trzech pacjentów miało przeprowadzony zabieg biopsji gruczołu krokowego.

Rak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn w Polsce.
Nowotwór ten jest też drugą przyczyną zgonów wśród mężczyzn.
Niezmiennie od lat, w celu potwierdzenia lub wykluczenia nowotworu gruczołu krokowego wykonywana jest pacjentom standardowa biopsja, której dokładność jest niestety niewielka i często występuje konieczność przeprowadzenia u tego samego pacjenta drugiej, trzeciej, czwartej a nawet piątej biopsji.
Biopsja fuzyjna prostaty pozwala natomiast na bardzo precyzyjne postawienie diagnozy.
Metoda ta polega na połączeniu obrazu USG w czasie rzeczywistym wraz z pozyskanymi wcześniej obrazami z rezonansu magnetycznego.
Dzięki temu Urolog jest w stanie niezwykle dokładnie zlokalizować podejrzane miejsca i precyzyjnie wykonać biopsję.
Co jest niezmiernie ważne, przebieg biopsji fuzyjnej jest bezpieczny dla pacjenta, nie jest bolesny i trwa tyle samo co standardowa biopsja.

Dziękujemy serdecznie Kierownictwu Szpitala, Prowadzącym i Uczestnikom warsztatów. To dla nas zaszczyt pracować w tak wspaniałym gronie specjalistów.
Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!