+48 65 529 36 89 varimed@varimed.pl
Zaznacz stronę

KALENDARZ WYDARZEŃ

08-09

GRUDNIA
2022

Podkarpackie Dni Onkologiczno –Chirurgiczne – Arłamów

Jak w roku ubiegłym zaplanowaliśmy dwudniowe spotkanie. Zaczynamy w czwartek, 08.12., o godz. 16.00. Po sesji wykładowej o godz. 19.00 zapraszamy Państwa na spotkanie towarzyskie w Karczmie przy stoku narciarskim. W piątek 09.12. kolejne sesje wykładowe w godzinach 09.00 – 15.00 (w czasie konferencji zapraszamy na przerwę kawową). Swój udział w konferencji potwierdziło wielu wybitnych profesorów z ośrodków klinicznych z całego kraju, szczegółowy program konferencji poniżej.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty z punktami edukacyjnymi.

09

GRUDNIA
2022

Warsztaty biopsji fuzyjnej USK– Wrocław
Szanowni Państwo,
jako lider na rynku ultrasonografów dla urologii oraz nowoczesnych rozwiązań w leczeniu raka stercza, promujemy wiedzę z zakresu biopsji fuzyjnej prostaty oraz
współpracujemy z najlepszymi ośrodkami klinicznymi w Polsce celem jej upowszechnienia. Efektem tej współpracy są warsztaty biopsji fuzyjnej, które mamy zaszczyt
organizować w kooperacji z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu.
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do Wrocławia 9 grudnia. Warsztaty poprowadzą eksperci ze Szpitala Uniwersyteckiego we Wrocławiu: Dr n.med Paweł Stelmach
oraz Dr n.med. Łukasz Nowak.
Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie dla Państwa okazją do spotkania i wymiany doświadczeń w gronie lekarzy z całej Polski.
To dla nas zaszczyt dzielić się z Państwem wiedzą i doświadczeniem.
Zapraszamy do Wrocławia.

17-19

LISTOPADA
2022

XVI Konferencje Raka Płuca w Warszawie

Zapraszamy do udziału w XVI Konferencji organizowanej przez Polską Grupę Raka Płuca w współpracy z International Association for the Study of Lung Cancer – IASLC.
W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 17-19.11.2022 w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie i poprzedzona zostanie Warsztatami.

18-19

LISTOPADA
2022

Mazowieckie Dni Urologiczne

W dniach 18-19 listopada odbyła się kolejna, jubileuszowa, dziesiąta już edycja Mazowieckich Dni Urologicznych. Przedstawione prezentacje cieszyły się zasłużonym zainteresowaniem. Dziękujemy serdecznie wszystkim wykładowcom za przygotowanie i przedstawienie bardzo interesujących prezentacji. Niezwykle wysoki poziom poszczególnych wystąpień w Sesji Adeptów pozwolił wyłonić najlepiej przedstawioną prezentację, którą pokazał Pan dr Paweł Marczuk z Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej w Siedlcach – tytuł prezentacji: Operacyjne leczenie zwężeń moczowodu.

18-19

LISTOPADA
2022

Ogólnopolskie Dni Endoskopowe

Uprzejmie zapraszamy do udziału w 47 Ogólnopolskich Dniach Endoskopowych, które odbędą się w dniach 18-19 listopad
w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

pl. Sławika i Antalla 1
40-166 Katowice

GPS: N 50o15’58.2 E 19o1’39.4

Varimed w tym wydarzeniu ma status Partnera Głównego Konferencji.

21

PAŹDZIERNIKA
2022

Warsztaty biopsji fuzyjnej USK– Wrocław

14-15

PAŹDZIERNIKA
2022

Łódzki Weekend Gastroenterologiczny

Dziękujemy wspaniałym wykładowcom. Wysoki poziom przekazu oraz jego autentyczna praktyczność są dziś wymiernym czynnikiem decydującym o sukcesie każdego projektu edukacyjnego. Z obserwacji własnych oraz kuluarowych rozmów Gastroweekendu wiemy, iż satysfakcja z uczestnictwa w wykładach jest naprawdę duża. To cieszy i motywuje do kolejnych działań.

Czujemy ogromną dumę i satysfakcję, iż po raz kolejny, udało nam się stworzyć projekt umożliwiający dyskusję o rzeczywistości oraz potrzebach polskiej gastroenterologii.

1

PAŹDZIERNIKA
2022

Warsaw Live Endoscopy

Priorytetem warsztatów jest edukacja w zakresie najczęściej wykonywanych procedur endoskopowych oraz przekazanie wiedzy, która poprawi jakość naszej endoskopii. W programie nie zabrakło prezentacji i dyskusji dotyczących najnowszych i najbardziej skomplikowanych metod w endoskopii przewodu pokarmowego.

Cel ten realizujemy dzięki wybitym ekspertom z Polski i całego świata, którzy tworzą warsztaty razem z nami. W tym roku swoją ekspertyzą podczas warsztatów dzielili się: Nageshwar Reddy (Indie), Yuichi Mori (Japonia), Michael Bretthauer (Norwegia), Jeremy Jacques (Francja) oraz Alessandro Repici (Włochy).

19-21

WRZEŚNIA
2022

Kongres PTU w Warszawie

Za nami 52. Kongres Naukowy PTU. Działo się wiele. Kongres to znakomita okazja do spotkania się urologów z całej Polski. Dziękujemy prelegentom za znakomite wykłady.

28

LIPCA
2022

Warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty w Lublinie

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że 28 lipca w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie odbyły się warsztaty biopsji fuzyjnej prostaty, które nasza firma miała zaszczyt współorganizować.
Kierownikiem naukowym wydarzenia był Pan Dr n.med. Jacek Kiś – Kierownik Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej. Gościem warsztatów i głównym operatorem – Pan Doktor n. med. Łukasz Nowak, pracujący w Szpitalu Uniwersyteckim we Wrocławiu, specjalizujący się w zabiegach biopsji fuzyjnej prostaty. W warsztatach brało udział sześciu lekarzy, trzech pacjentów miało przeprowadzony zabieg biopsji gruczołu krokowego.

Rak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn w Polsce.
Nowotwór ten jest też drugą przyczyną zgonów wśród mężczyzn.
Niezmiennie od lat, w celu potwierdzenia lub wykluczenia nowotworu gruczołu krokowego wykonywana jest pacjentom standardowa biopsja, której dokładność jest niestety niewielka i często występuje konieczność przeprowadzenia u tego samego pacjenta drugiej, trzeciej, czwartej a nawet piątej biopsji.
Biopsja fuzyjna prostaty pozwala natomiast na bardzo precyzyjne postawienie diagnozy.
Metoda ta polega na połączeniu obrazu USG w czasie rzeczywistym wraz z pozyskanymi wcześniej obrazami z rezonansu magnetycznego.
Dzięki temu Urolog jest w stanie niezwykle dokładnie zlokalizować podejrzane miejsca i precyzyjnie wykonać biopsję.
Co jest niezmiernie ważne, przebieg biopsji fuzyjnej jest bezpieczny dla pacjenta, nie jest bolesny i trwa tyle samo co standardowa biopsja.

Dziękujemy serdecznie Kierownictwu Szpitala, Prowadzącym i Uczestnikom warsztatów. To dla nas zaszczyt pracować w tak wspaniałym gronie specjalistów.
Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!