Balony żołądkowe firmy Medsil – skuteczna metoda walki z otyłością.

Miło nam poinformować, że zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem balonów gastrycznych firmy Medsil.

 

balon gastryczny

Jeśli zmagasz się z otyłością lub nadwagą oraz wypróbowałeś bez powodzenia różne popularne diety, idealnym i skutecznym rozwiązaniem może być balon gastryczny (żołądkowy).
Każdego roku pojawia się wiele nowych cudownych diet i specyfików, które mają być rzekomo najlepszym rozwiązaniem do walki z otyłością. Jednakże rygorystyczna dieta nie jest korzystna
z punktu widzenia żywienia oraz często nie przynosi pożądanych efektów, ponieważ wielu pacjentom nie udaje się kontynuować takiej diety przez długi okres czasu. Z upływem czasu coraz mniejsza jest motywacja oraz stanowczość, skutkiem, czego bardzo trudno jest utrzymać efekty długofalowo. Ponadto dieta taka często powoduje efekt odwrotny, w wyniku, czego pacjenci przybierają na wadze kilka kilogramów.
Balon gastryczny to leczenie, które polega na wprowadzeniu przez usta i przełyk do żołądka nienapełnionego balonu wykonanego z wysokiej jakości silikonu. Zabieg taki nie wymaga w niektórych przypadkach żadnego znieczulenia i jest dla pacjenta bezbolesny. Lekarz napełnia balon sterylnym roztworem soli. Ilość soli uzależniona jest od wielkości żołądka. Balon wypełnia około 70% powierzchni całego żołądka. Napełniony balon ma na celu wywołać spadek wagi poprzez częściowe wypełnienie żołądka i zmniejszenie odczuwalnego uczucia głodu oraz zapewnienie szybciej uczucia sytości, a co ważne zapewnienie tym samym zmiany nawyków żywieniowych. Balon gastryczny może znajdować się w żołądku przez okres 6 miesięcy, po czym jest on usuwany w sposób analogiczny do metody wprowadzania.

Główne korzyści:

- Leczenie bezoperacyjne.
- Uczucie pełnego żołądka eliminujące skurcze głodowe.
- Wysokiej jakości badanie endoskopowe.

 

balloon4